İstanbul Cerrahi Hastanesi Boğazda da Adından Bahsettirdi!

İstanbul Cerrahi Hastanesi Boğazda da Adından Bahsettirdi!

2022-05-21 06:00:48
İstanbul Cerrahi Hastanesi Boğazda da Adından Bahsettirdi!

11-14 Mayıs tarihlerinde 16.’sı düzenlenen ve İstanbul Cerrahi Hastanesi’nin de katıldığı Türkiye’nin en uzun soluklu spor organizasyonlarından Turkcell Platinum Bosphorus Cup tamamlandı.

Yelken yarışı için eşsiz bir güzellikte olan İstanbul Boğaz’ı, 13 Mayıs Cumartesi günü onlarca yarışçı yelkenliye ev sahipliği yaptı. Boğaz’ın canlı renkleri eşliğinde yapılan yarışa, sahile akın eden izleyiciler havanın da güneşli olmasıyla yoğun ilgi gösterdi. Boğaz’a Dolmabahçe üzerinden giriş yapan yelkenliler Bahçeşehir Üniversitesi önünden saat 12.00’de start aldılar. Anadolu Hisarı şamandırası iskele tarafta, Çırağan Sarayı iskelede kalacak şekilde 20 deniz milini tamamladılar. Yelkenliler Çırağan Sarayı önündeki hatta finişe ulaştılar. Dünyanın dört bir yanından gelen Amerikalı, İspanyol, İtalyan, Hırvat, Bulgar ve Romen yelkenciler ile Türkiye’nin farklı şehirlerinden ekiplerin katıldığı Bosphorus Cup’ta Boğaz etabı aralarında İstanbul Cerrahi Hastanesi’nin de bulunduğu yaklaşık 100 teknenin kıyasıya mücadelesine ve renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmacı olarak yer alan İstanbul Cerrahi Ailesi aynı zamanda tüm turnuvanın sağlık sorumluluğunu da üstlendi.

Bosphorus Cup boyunca tam kadro sağlık hizmeti veren İstanbul Cerrahi Hastanesi yarışları ise kendi klasmanında 1. olarak, overall sıralamada (genel sıralamada) 2. olarak bitirdi ve en az kendi sektöründeki kadar denizlerde de başarılı olduğunu gösterdi.

Benzer Haberler