Dermatoloji

Dermatoloji

Dermakozmetik uygulamalarıyla daha genç ve benzersiz bir görünüme sahip olmak isteyenler İstanbul Cerrahi Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nde buluşmaktadır.

Dermatoloji Kliniği’nde tüm deri hastalıklarında tanı ve tedaviye yönelik hizmetler verilmektedir. Deri kanserlerinde erken tanı ve tedavi, cinsel yolla bulaşan hastalıkların kontrollü takibi ve tedavi uygulamaları, alerjik egzamaların tanı & tedavisi ve gerekli görülen durumlarda ise cerrahi müdahaleleri gerçekleştirilmektedir.

Temel dermatolojik hizmetin yanı sıra “dermakozmetik” uygulamalar da klinikte başarıyla yapılmaktadır.

Klinikte Modern Teknolojik Yöntemlerle Gerçekleştirilen Başlıca Uygulamalar;

Dolgu

Yaş ilerledikçe derideki hyaluronik asit miktarı da azalmaya ve yaşlılık belirtileri daha da belirginleşmeye başlar. Dolgular yüzde çökük ya da belirginliği az olan dokuların doldurulması için kullanılır. Dolguların kalıcılık süreleri kalınlıklarına göre değişir. Bu süre 8 ay ile 2 yıl aralığındadır.

Botoks

Kozmetik Amaçlı Botoks Uygulamaları

Mimik hareketlerine bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkları giderme, kaş kaldırma, yüzdeki sarkmaları azaltma amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Bu işlem, kısa süreli ve ağrısızdır. Botoks, tedavi edilen bölgede minik iğneler yardımı ile cilt altına küçük miktarlarda verilmektedir.

Terlemeye Karşı Botoks

Botoks, terleme önleyici etkisi ile terlemede rolü olan sempatik sinirleri felç ederek, ter bezlerinden ter üretimini önlemektedir. Sinir uçlarında geçici blok yapan botoks uygulamasından sonra etki, birkaç gün içinde ortaya çıkıyor ve 6 ila 10 ay etkisini sürdürmektedir.

Migren Botoksu

Nöroloji Bölümü ile birlikte multidisipliner bir yaklaşımla migren hastalığının tedavisinde botoks uygulamalarına yer verilmektedir. Kronikleşen migrenin tedavisinde uygulanan botoks sayesinde hastaların % 70 ve 80’ inde başarı elde edilebilmektedir. Hastanın durumuna göre tedavi belirli sürelerde tekrarlanabilmektedir.

PRP (Kök Hücre)

Son dönemlerde en çok kullanılan ve en etkili yöntemlerden biridir. Kök hücre tedavisi ile elde edilen genç hücreler deriye tekrar verilmektedir. Birer ay ara ile üç seans olarak uygulanmaktadır. Tedavinin kalıcılık süresi diğer yöntemlere göre daha uzundur. Kök hücre uygulaması ile ciltte yaklasik 10 yaş gençleşme sağlanabilmektedir.

PRP (Platelet / Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma) Hastanın kendi kanının işlemden geçirilip tekrar hastaya verilmesi sonucu cilt yenilenir, sağlıkla ışıldar.

Dermatolojide PRP uygulaması genellikle yüz ve saçlı deriye uygulanmaktadır. Cildin yenilenmesinin sağlanması ve saç dökülmesinin önlenmesi noktasında etkilidir. İlk uygulamayla birlikte olumlu etkiler görülmekle birlikte, tüm seansların bitiminde kalıcı sonuç elde edilmektedir.

Örümcek Ağı Yöntemi (FTC)

Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biridir. İple yüz germe yöntemi olarak tanımlanmaktadır. Yüz dışında kol, boyun ve karın sarkmalarında da kullanılmaktadır. Uygulama yapıldığı gün yüzde 15 oranında iyileşme fark edilmektedir. Üç aylık bir uygulama sonucu tam etki görülmektedir. Uygulama üç sene süre ile etkisini sürdürmektedir.

Lazer Epilasyon (Sapphire Buz Diode)

Bu lazer, cildi -7 dereceye kadar soğutup, size acısız ve konforlu bir tedavi sunacaktır. 6 seansta sonuç verir. Her ciltte ve kıl tipinde etkilidir.

İğneli Epilasyon

Beyaz kıllarda kesin çözüm.

Cilt Bakımı

Her yaşa ve her cilt tipine özel ürünlerle yapılan işlemdir. Sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermemiz gerekir.

Dermapen Uygulamaları

Dermapen cildin yenilenmesini sağlar. Dermapen ile yapılan işlemler; Akne skarları (izleri), geniş gözenekler, kırışıklıklar ve leke problemlerinin giderilmesini sağlar.

Bölgesel İncelme

Etkili cihazlarla bölgesel incelme, toparlanma ve sıkılaşma sağlanır.

Saç Mezoterapisi

Saçlı derinin mezoderm tabakasına özel iğneler ile gerekli vitaminler, mineraller verilerek yapılan işlemdir. Uygulanan özel karışım kılcal damarlar yolu ile tüm saçlı deriye yayılır. Bu sayede dolaşımı hızlandırır, saç kökünü uyarır ve saç dökülmesini durdurur.

Doktorlar