Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları

Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları

Kulak, burun, boğaz ve ilgili baş boyun hastalıklarının tedavisinin yapıldığı İstanbul Cerrahi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniğinde gösterilen özel yaklaşımla hastaların yaşam kalitesini artırmak hedeflenir.

Çocuklarda en sık görülen geniz eti, bademcik, orta kulak problemleri, işitme kaybı sorunlarının yanında kulak burun boğaz ve boyun bölgesinin, tükrük bezlerinin iltihabi hastalıkları, iyi ve kötü huylu tümöral hastalıkları, doğumsal kistik hastalıklarının  güncel yöntemlerle teşhis ve tedavisinin gerçekleştirildiği klinikte, yetişkin hastalara yönelik de tüm kulak burun boğaz hastalıklarına dair hizmetler verilmektedir.

Burun ve sinüs hastalıklarının değerlendirildiği kapsamlı laboratuvarda, burundan alınan nefesin yeterli olup olmadığını değerlendiren “Rinomanometri” cihazıyla burun nefes ölçümleri yapılmaktadır.

İşitme problemi ve baş dönmesi şikayetiyle gelen hastalar “İşitme ve Denge Laboratuvarı” nda değerlendirilip tedavi edilmektedir.

Bununla birlikte allerji cilt testi (Prick Test) ve spesifik IgE kan testleri yapılarak alerjik nezleye sebep olan allerjenler belirlenmekte ve allerjenlere yönelik tedavi protokolü, gereken durumlarda dilaltı aşı tedavileri ile birlikte düzenlenmektedir.

Kulak mikrocerrahisi ve ses telleri mikrocerrahisi, endoskopik sinüs ve burun ameliyatları,

Ayrıca kepçe kulak, burun deformiteleri için kulak ve burun estetik ameliyatları uygulanmaktadır.

Hastalığın değil hastanın bir bütün olarak tedavisini ilke edinen klinikte temel hedef hastaya öncelikle zarar vermeden güncel en uygun teşhis ve tedavi yöntemlerini uygulayarak hastanın sağlıklı ve mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlamaktır.