Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji

Kök Hücre ve PRP (Platelet Rich Plazma) Tedavileri

Günümüzde kök hücre ve PRP gibi biyolojik tedaviler, ortopedik hastalıkların tedavisinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle kıkırdak sorunları, tendon ve bağ yaralanmaları ve spor yaralanmalarında başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Bu tedaviler doğru yöntemle doğru hastaya uygulandığı zaman başarı şansı yüksektir. İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde PRP ve kök hücre tedavileri, modern teknolojik gereçlerle yapılmaktadır.

Spor ve Artroskopik Cerrahiler

İstanbul Cerrahi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde, profesyonel sporculardan ev hanımlarına kadar geniş bir yelpazede diz, omuz, ayak bileği ve kalça artroskopileri uygulanmaktadır. Klinik’te; kıkırdak nakli, kök hücre uygulamaları, ön çapraz bağ operasyonları, tekrarlayan omuz çıkıkları, kalça eklemi sıkışma hastalığı gibi artroskopik cerrahileri de yapılmaktadır. Ayrıca sporcularda sık rastlanan bağ ve eklem rahatsızlıkları, tenisçi dirseği ve aşil tendinit gibi hastalıklar modern yöntemlerle tedavi edilmektedir.

Protez Cerrahisi

Omuz, kalça ve diz protezleri (Eklemin yapay parçalarla değiştirilmesi) Hastanemizin “laminar air flow” zemin döşemeli ameliyathanelerinde, uzman ortopedi cerrahi ekibi tarafından yapılmaktadır.

Pediatrik Ortopedi

Yeni doğan ve çocukluk çağı ortopedi problemleri hastanemizde tedavi edilmektedir. Yeni doğan döneminde sıklıkla karşılaşılan kalça çıkığı, tortikoliz (eğik boyun) ve Pes ekinovarus (çarpık ayak) gibi hastalıklar, çocuklarda travmalar, spor yaralanmaları ve kırıklar, pediatrik ortopedinin tedavi alanlarıdır.

Hastanemizde çocukluk çağındaki deformiteler, yanlış kaynamalar ve kas hastalıkları gibi problemlerin tedavisi son teknoloji kullanarak yapılabilmektedir.

Kemik Deformiteleri ve Boy Uzatmaları

Tedavisi zor, uzun zaman alan, ileri teknik, teknoloji ve deneyim gerektiren kemik deformiteleri ve kemik uzatmaları İstanbul Cerrahi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde gerçekleştirilmektedir.

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi

Sporcu ve dansçılarda ayak ve ayak bileği problemleri, yeni ve eski kırıklar, ayak şekil bozuklukları, Halluks valgus ve düz tabanlık gibi sorunlar tüm detaylarıyla tedavi edilmektedir. Ayrıca diyabetik ayak ve diyabet zemininde gelişen eklem problemleri, hastanemizde Diyabet Obezite Metabolik Hastalıklar Merkezimizde yapılmaktadır.

Travma

Kırık, çıkık, iskelet sistemi adale, tendon ve bağ yaralanmalarında hızlı ve iyi sonuç, etkili tedavi yöntemleri ile mümkündür. Ameliyat gerektirmeyen durumlarda erken yük vermeye ve adale fonksiyonuna izin veren, kaşıntı ve alerji yapmayan, kolayca banyo hatta denize-havuza girme olanağı veren yeni alçılama teknikleri de uygulanmaktadır.

El ve Mikro Cerrahi

El ve el bileğine dair tüm ağrılar, yaralanmalar ve kırıklar konusunun uzman hekimleri tarafından tedavi edilmektedir. Karpal tünel sendromu ve diğer sinir sıkışma problemlerinin tedavisi de merkezimizde yapılmaktadır. Ayrıca, tetik parmak hastalığı da hastanemizde kapalı cerrahi yöntemiyle yapılmaktadır.