GAPS Tedavisi

GAPS Tedavisi

2022-05-20 07:37:57/ Kategori : Beslenme ve Diyet, İç Hastalıkları (Dahiliye)

İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde GAPS Tedavi Yöntemi; Hasta bir bağırsak yerine, yeniden sağlıklı bir bağırsak dokusu oluşturulması için yapılacak beslenme odaklı, destekleyici terapileri kapsar.

Başka bir ifadeyle GAPS, toksin üreten, vücudu zehirleyen bir organa dönüşen hastalanmış bağırsak dokusunu, vücudu besleyen bir organa dönüştürmektir.

Peki bu nasıl gerçekleştiriliyor? Bağırsakların iç yüzünü, adeta bir halı gibi kaplayan ve dengesi bozulan bağırsak florasının yeniden dengeye kavuşturulmasıyla…

Yani bağırsaktaki faydalı mikroorganizmaların sayısını, hastalık yapıcı mikro organizmaların sayısından daha fazla seviyeye ulaştırmayı amaçlarız.

Diğer çok önemli bir konu da; sızdıran bağırsak sendromu adı verilen hastalığa yol açan, bağırsak duvarındaki deliklerin kapatılması, hasar görmüş duvarın tamiridir.

Bunu gerçekleştirmek için bir yandan detoks ve ağır metal atılımı yaparken bir yandan da bağırsak/hasarlı organ tamirleri için tedavi planlanır. Vücuttaki hasarlar, eksiklikler, sindirilemeyen gıdalar tespit edilerek psikolojik ve fizyolojik bir çok hastalık için tedavi ile beraber beslenme planlaması yapılır.

Bunu Paylaş:

Benzer Yazılar